Originál Swarovski versus Swarovski elements - v čem je rozdíl?
Internet se přímo hemží nabídkou nejrůznějších šperků nesoucích označení Swarovski. Najdete stovky náušnic Swarovski, tisíce nejrůznějších přívěsků Swarovski a další nepřeberný sortiment. V této záplavě se lze jen velmi těžko zorientovat a výběr a koupě kvalitního šperku se pak může stát doslova noční můrou.

Všechny šperky označené jako Swarovski lze v podstatě rozdělit do dvou kategorií:
Swarovski FW2012
Internetový obchod Šperky Aurea / www.sperky-aurea.cz/ nabízí originální šperky Swarovski, stejně tak jako například kamenné butiky Swarovski v Praze, Brně a Ostravě. Jedná se o jedinečné šperky kompletně vyráběné a osazované krystaly Swarovski v dílnách této společnosti. Nová kolekce šperků Swarovski vychází dvakrát ročně - na jaře kolekce Spring/Summer a na podzim Fall/Winter plus označení příslušného roku. Tyto kolekce jsou stejné kdekoli na světě. Všechny šperky jsou označeny labutí - na řetízcích u zapínání, na prstýncích na vnitřní straně okruží atd. Jsou dodáváné v originálním balení, označeném bílým či stříbrným logem Swarovski, tj. labutí / viz článek "Balení šperků Swarovski"/. Krystaly jsou do šperků vsazovány ručně, s nejvyšší pečlivostí a precizností. Ceny originálních šperků se pohybují v řádech tisíců korun.
Swarovskioriginal
Šperky se Swarovski Elements / neboli komponenty Swarovski / jsou výrobky, ve kterých by měly být použity krystaly Swarovski a které mohou být i do určité míry podobné originálním šperkům Swarovski, ale šperk jako takový může být vyroben prakticky kdekoli a kýmkoli. Výrobky by měly být označené značkou „Made with Swarovski Elements“. Ceny šperků se Swarovski Elements se většinou pohybují v řádech set korun.

Vlastní krystaly Swarovski obsahují 32% oxidu olovnatého, čímž je zvýšena jejich tvrdost, čistota a zářivost. Kameny jsou navíc ošetřené speciálními chemickými úpravami, které zesílí jejich lesk i mimo nasvícené vitríny. Některé šperky jsou navíc upraveny povrchovou technologií Aurora Borealis, vyvinutou ve spolupráci s Christianem Diorem, jejíž pomocí získávají ještě vyšší lesk.

Pokud si tedy přejete získat kvalitní a jedinečný šperk, který / při správném zacházení / vydrží dlouho krásně třpytivý a lesklý, neodře se a nezčerná, který bude zářit tisícerými odlesky na denním i umělém světle jasem nesrovnatelně vyšším, než jsou běžné šperky, pak zvolte nadčasový šperk z kolekce originálních šperků Swarovski.
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.