Jak vznikly originální šperky Swarovski?
Daniel Swarovski se narodil v Čechách, v Jiřetíně pod Bukovou v rodině brusiče.

Rád experimentoval s broušením skleněných kamenů. Kvůli nedostatečnému zdroji elektrické energie přestěhoval posléze své podnikání do Tyrolska, na břehy řeky Inn ve Wattens.  Nejprve se specializoval na průmyslové využití broušených křišťálů, ale velmi záhy pochopil, že móda je odvětví, které nabízí úspěch.

Roku 1913 začala firma Swarovski vyrábět vlastní křišťál, jehož chemické složení umožnilo dokonalé broušení a rytí. Je tak zářivý proto, že je vyroben z 32% oxidu olovnatého a speciálně vybroušen. Od roku 1956 je navíc zářivost křišťálu zvýrazněna novou povrchovou úpravou AURORA BOREALIS, vyvinutou ve spolupráci s Christianem Diorem.
jennysw
V dnešní době má firma Swarovski tak skvělou pověst, že se její šperky objevují ve filmech i na předních stránkách renomovaných časopisů určujících životní styl, jako je např. Harpers Bazaar, Elle, Vogue apod.

Krystaly Swarovski jsou velmi unikátní a oblíbili si je nejen designeři světových módních značek, ale i takové osobnosti, jako je anglická královna Alžběta II., popová hvězda Britney Spears, světová modelka Karolína Kurková nebo herečka a zpěvačka Jenifer Lopez.
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.